En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Bunlara da inananlar var

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Bunlara da inananlar var

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Ptsi Şub. 23, 2009 7:31 pm

  Bunlara da inananlar var

  İşte dünyadaki en garip ve saçma mitolojik inançlar..

  İşte bunların en ünlü, en garip, en saçma ve en aptalca olarak yorumlananları:

  DEV GEÇİT — BUSHMİLLS, KUZEY İRLANDA

  Britanya’daki en önemli doğa harikası bu bal peteği gibi dizilmiş taşlardır. Burada 40 bin yıldan fazladır denizin üzerinde zıplayarak yürümeye yol hazırlayan bu taşlar var. Yer bilimciler bunun volkanik olabileceğini düşünseler de fazla bilimsel kanıt yok.

  Mite göre Finn McCool adındaki bir dev buradan İskoçya’ya yürüyebilmek için bu taşları dizmiş. Böylece karşı adaya Geçip Benandonner’ı dövmüş.

  İŞEYEN ÇOCUK - MANNEKEN PİS — BRÜKSEL, BELÇİKA

  Brüksel’in tam göbeğindeki işeyen küçük erkek çocuğu heykelli çeşmeyi belki duymuş, hatta belki görmüşsünüzdür. Manneken Pis flemence zaten "işeyen erkek çocuğu" demek. Bu heykelle ilgili birçok hikaye var.

  Bunların en ünlülerinden birine göre bu çocuk III. Godfrey III idi. 12. Yüzyılda dük olan bu kişi ordusuyla düşmana karşı savaşan bir bebek dahi idi. Yapılan plana göre bir sepete konan bu bebek dahi, bir ip yardımı ile bir ağacın tepesine kadar çekildi. Burada bekleyip geçen tüm askerlerin silahları üstüne tuvaletini yapan Godfrey savaşın kazanılmasını sağladı.

  Diğer ünlü hikaye ise şöyle; 14. yüzyılda şehrin etrafını çeviren duvarların dibine bir bomba düştü, hem de tam cephaneliklerin yanına. Küçük bir çocuk bombaya işedi. Şehir bir anda kurtulmuş oldu.

  ANTİGOON — ANTWERP, BELÇİKA

  Belçikalılar saçma mitleri sever, hatta bir şehirlerinin adını da mitlere bağlar. Bir mite göre pırlanta başkenti olmadan çok önce Antwerp şehrinde bir dev yaşamakta idi. Adı Antigoon olan bu dev şehire adını verdi. Anlatılanlara göre bu dev şehri bölen nehirin kenarında durur, insanların karşıdan karşıya geçmesine ona birşey vermeleri karşılığında yardım ederdi. Bir şey vermeyeni tutup nehire atıverirdi. Verenlerin ise elinden tutması karşıya geçmesine yetiyordu.
  Zaten Antwerp’in eski adı "Handwerpen" yani ‘el veren’.

  CÜCE WORTHERSEE-MANDL — KLAGENFURT, AVUSTURYA

  Avusturya’nın Klagenfurt şehrinde güzeller güzeli bir göl vardır. Ancak gölün hikayesi kızgınlık dolu. Yerbilimcilere göre buz çağında oluşan bir çökme sonucu oluşan göl efsaneye göre bir cücenin işi.

  Çirkin bir cüce olan Worthersee-Mandl bir gün temizlikten ve ahlaktan bir haber olan halka evlerini ve kapı önlerini temizlemelerini, kiliseye gitmelerini söylemiş. Ama umarsız halk yaşamına devam etmiş.

  Worthersee-Mandl elinde küçük bir fıçı ile geri döndüğünde fıçıyı boşaltıp tüm şehri sular altında bırakıvermiş.

  Günümüzde halen Worthersee-Mandl'in parmağını 20 saniye kadar tutup dilek dilerseniz onun gerçekleşeceğine dair bir inanç var.

  FRANGOKASTELLO — GİRİT, YUNANİSTAN

  İliklerine kadar mite bulanmış Antik Yunan’dan bahsetmeden olmaz tabiki.. Güney Girit’te Zeus’un doğuduğuna inanılan mağarada Venedikli bir bekçi dururdu, adı Frangokastello idi. Her yılın 17 Mayıs tarihinde tekrar canlanan dev Frango, Giritlileri korumak için 1828 senesinde Türklere karşı savaştı. Sonuç Türklerin yenilgisi oldu.

  E-Kolay


  _________________

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 1:23 pm