En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Başbakan Diyarbakır'da konuştu

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Başbakan Diyarbakır'da konuştu

  Mesaj  || SuVaRi || Bir C.tesi Şub. 21, 2009 6:59 pm

  Başbakan Diyarbakır'da konuştu

  Başbakan Erdoğan Diyarbakır'da ! Mitingte konuşan Erdoğan, tartışılan "Türkiyelilik" tanımını kullandı..  Başbakan mitingte halka seslendi.. İşte Erdoğan'ın sözlerinden öne çıkan kısımlar:

  - Görüyorum ki AK Parti'nin Kocaeli'ndeki muhteşem tablo, Samsun'daki muazzam heyecan, Nevşehir'de bir nehir gibi çağlayan çoşku seli aynı şekilde ve her zamanki gibi Diyarbakır'da da ortaya çıkmıştır. Birlik ve beraberlik siyasetimiz burada da gönülleri fethetmiş durumda.. Türkiyeli olma ruhu işte tam da budur. Bu ruha uygun bir siyaset izlediğimiz için bugün nuraya sadece miting yapmaya gelmedik aynı zamanda Diyarbakır'ı ihya edecek dev projelerinin açılışı için burada bulunuyoruz.

  - Biz geçmişe takılıp kamayacağız..

  - Bugün birbirimizi daha net anlıyoruz. Bizim kitabımızda reformculuk var, değişim var. Millete efendilik taslamak değil millete hizmetkar olmak var.

  - Elini vicdanına koyan herkes, Türkiye'nin nereden nereye geldiğine lütfen dikkat etsin. Tarihi bir dönüşüm ve değişim yaşıyor Türkiye..

  - Maskeler düşüyor, haksızlık üretenler deşifre oluyorlar. Olup bitenleri dikkatle izliyorsunuz. Yaşanan sürecin adı Türkiye için bir arınma sürecidir.

  - Bugünlerin anlamını yarın çok daha iyi hissedeceksiniz. Bir zamanlae AK Parti iktidarı vardı diyeceksiniz.. Bugün ne 1980'li yılların kabusu ne de 1990'lı yılların karanlık odaları var.

  - Kardeşi kardeşi düşman edenlerin maskeleri düşüyor.

  - Çetelerin, mafyaların, terör şebekelerinin birbirinin değirmenine su taşıdıklarını artık benim güzel halkım biliyor.

  - Artık bu karanlık filmi izlemek istemiyoruz. Suç örgütleri bu milletten elini çeksin diyoruz. Zulüm, hiç kimseyi abad etmez.

  - Bu millet, bu vatan düştüğü yerden doğrulmaya başlamıştır. Biz milletimize güveniyoruz..

  - Ben buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Türküyle, Kürdüyle, Lazıya, Gürcüsüyle, Arnavutuyla, Boşnağıyla Türkiye cumhuriyeti devletinin kardeşleriyiz.

  - Şiddeti reddedenlere kucağımızı açtık. Bizim insanlara bakışımız, Yunus'un diliyle; Yaradılanı yaradandan ötürü severiz.

  - Biz sizlerle gurur duyuyoruz.

  - AK Parti binasını taşa tutanlar, demokrasiyi taşa tutmuş olmuyor mu?

  - Kepenk kapattıranlar haksızlık yapmış olmuyor mu?

  - Bu şehrin bir huzur şehri olmasından neden rahatsız oluyorlar?

  - Kimsenin ötekileşmesini istemiyoruz.

  - Hiçbir cümlemi politik çıkar için kurmuyorum.

  - Hak ve hukuk hepimiz için.. Aidiyet duygusunu zedeleyen neler varsa kaldıracağız. Ayrımcılık yapmayacağız, yapmıyoruz..

  - Ayaküstü siyaseti sevmem.. Tayyip Erdoğan böyle şeylerle siyaset yapmaz. Kimseye yolda giderken söz vermedim..

  - 3 kırmızı çizgimizde taviz vermeyeceğiz.. Etnik siyaset ve milliyetçilik yapmayacağız.. Bölgesel milliyetçilik de yapmayacağız.. Türk'ü Kürt'e düşman etmeyeceğiz.. Adil dağılımı da gidereceğiz.. Dini milliyetçilik de yapmayacağız..

  - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliğinde herkesi kucaklayacağız..

  - Kaynaklarla kim ne yaptı, biliyorsunuz. Hepimiz asli unsuruz. Bu ülke bizim, hepimiz ev sahibiyiz.

  - Büyük düşünemeyenler bizi anlayamazlar. Siz onların kimler olduğunu iyi biliyorsunuz.

  - Onlar milletin talepleri karşında devlete körlük tavsiye ederler. Sorunlardan bahsederle.. Milletle göz göze gelmekten kaçarlar.. Sizden oy bile isteyemezler.

  - Sayın ****** diyor ya, batıyı kazanalım doğuyu kaybetsek de olur. Başbakan gitmese de olur diyor. Ve ardından da şunu söylüyor; Başbakan'ın güvenlik güçleri var. Sayın ******, burası benim vatanım. ****** gibileri Sivas'tan bu tarafa zaten gelmiyorlar ki.. Ama ****** gelse de aynı tedbiri alırız.

  - İstanbul'un Ankara'nın kaderiyle Diyarbakır'ın kaderi birdir. Aynı hizmetleri yapıyoruz, yapacağız..

  - Bize eğilmek yakışmaz. Eğilmedik, eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz..

  - Nice gencimiz bu yüzden Türkiye'nin tarihiyle barışamadı. Biz istiyoruz anneler ve küçücük yavrular istismar edilmesin..

  - Sembolik çatışma alanları kaldırılsın..

  - (Kürtçe) "TRT Şeş hayırlı olsun" dedik.. Peki ne oldu? Birileri neden bize hayırlı olsun bile diyemedi.. Muhalefet sağı solu karşı çıktı. Atılan adıma sahip çıkamadı. Bakın, gönüller kazanmamız kimin elini boşa çıkardı. Kimler mutlu oldu, kimler olmadı.. Siyaset, milletin taleplerini karşılamak değilse nedir?

  Konuşması sırasında ezan okunmaya başlanınca, Erdoğan konuşmasına ara verdi.. Bu sırada Erdoğan, kendisini dinlemeye gelen vatadaşlara çiçekler attı.

  - Kimse bu milletin oylarını çantada keklik görmesin.

  - Güneydoğu'ya 12 katliyon yatırım yaptık. 5 yılda 27 katrilyon harcayacağız.

  - Yegane arzumuz barış içinde bir seçim..

  - Biz sizi seviyoruz, biz sizin hizmetkarınızız. Onun için durmak yok yola devam.

  - Boyunun böyle küçük olduğuna bakmayın, atom karıncadır. Kudbettin Arzu, inşallah büyük şehir belediye başkanı adayımız olcak 30 Mart sabahı iş başı yapacak.

  - Gelin 29 Mart'ta mührü AK Parti'ye basalım.. Gün, birlik beraberlik günüdür. Karar sizin, bu ülke hepimizin. Durmak yok, yola devam.. Sen Türkiyesin, büyük düşün. Sen Diyarbakırsın, büyük düşün..

  Efsane HareketForum


  _________________

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 11:36 pm