En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Akustik Dalga Terapisi İe Selülite Son

  Paylaş
  avatar
  Begüm

  Mesaj Sayısı : 53
  Kayıt tarihi : 18/12/08

  Akustik Dalga Terapisi İe Selülite Son

  Mesaj  Begüm Bir Çarş. Şub. 11, 2009 3:07 pm

  Akustik Dalga Terapisi İe Selülite Son

  Dünyada ilk kez ünlü şarkıcı Madonna üzerinde uygulanan ve popülerliği hızla artan AWT cihazı; etkili sonuçlarından dolayı hızla yükselen bir trendle selülit tedavisi için en çok aranan cihazlardan biri olmuştur.


  AWT cihazının çalışma prensibi bugüne kadar ki selülit tedavileri için üretilen cihazlardan oldukça farklıdır. Akustik Dalga Terapisi (AWT{acoustic wave therapy}) selülit için yeni bir yaklaşım getirmiştir.

  AWT selülitin başlıca iki sebebi üstüne etki gösteren tek uygulamadır. Şok dalgaları hem fibröz septa ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üstünde etki gösterirken, hem de üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibröz septayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bırakır ve bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlar.

  Yıllarca selülit bir çok farklı yöntemle tedavi edilmeye çalışıldığı halde bu tedavilerin bir çoğundan tatmin edici sonuçlar alınamamıştır. Günümüzde ise AWT CelluActor ve D-actor ile önemli bir yeni buluşun temsilcisi konumunda bulunmaktadır.

  Radyal Şok Dalgası Terapisi

  Radyal başlıkta, AWT şok dalgasının üretilmesi için cihazın içindeki bir hava bölmesinin iç kısmına yerleştirilmiş olan bir paletten yararlanılmaktadır. Bu palet tarafından kısa süreli ve güçlü bir vibratör hissi veren şok dalgaları üretilmektedir.

  Bu şok dalgası septayı ikiye ayırır ve dermal kollajeni arttırır. Radyal başlık aynı zamanda acının kontrol edilmesi içinde de kullanılmaktadır. Bu başlık sinir hücrelerini uyarır ve tedavi bölgesindeki kan akışını arttırır. Bu tedavinin daha rahat yapılmasını mümkün kılar. Ayrıca bu radyal başlık, egzersize gerek kalmaksızın yüksek frekanslarda kas tonusunu da arttırmaktadır.

  Planar Şok Dalgası Terapisi

  Planar başlıkta ise AWT terapisini oluşturan bir elektrik mıknatısından faydalanılır. Bu, çok kısa süreli ve yüksek enerjili bir şok dalgası meydana getirir ( bu dalganın süresi nano-saniyelerle ölçülmektedir).

  Yüksek enerjili şok dalgasının hastaya çok kısa bir süre ile uygulanması sebebiyle terapi hemen hemen ağrısızdır. Bu yüksek enerji ile fibröz septalar birbirinden ayrılır. Ayrıca alt dermis içindeki kollajen de uyarılır ve böylece yağ tümsekleri azaltılır.

  Enerjinin bir kısmı tedavi uygulanan alanın yakınındaki yağ hücrelerine dağılmaktadır. Enerjinin bu şekilde dağılması ile yağ hücreleri sahip oldukları içeriğin bir kısmının erimesi nedeniyle incelmektedir.

  AWT terapisi uygulama şekli

  AWT ile tedavi ağrısız son derece konforludur. Selülit için öngörülen tedavi şekli haftada 2 olmak koşulu ile sadece 3 haftadır. Kontrollü gruplarda yapılan çalışmalarda tedavi öncesi ve sonrası alınan kan örneklerinde serbest yağ asitlerinin ve gliserolün yani yağ doku parçalandığında açığa çıkan ürünlerin anlık arttığı biyokimyasal olarak kanıtlanmıştır.

  Şok dalgaları önce ve sonrası cildin sıkılaşması yağ doku kaybı gerçek ve bilimsel olarak gösterilebilir. Cilt sıkılaşması ve yağ doku kaybı sebebiyle özel bir diyet e gerek kalmadan bölge başına % 5-12 arasında incelme söz konusudur. Şok dalgalarının cilt sıkılaşmasındaki başarısı da özel bir başlıkla daha yüzeysel uygulama ile cilt gençleştirmede güvenle kullanılmaktadır.

  İLGİLİ KONULAR:
  -Selülit nedir neden oluşur?
  -Bacak bakımına dikkat
  -Lazer Epilasyon
  -Tüm Konular

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 1:23 pm