En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  istanbul'da en iyi 10(on) park

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  istanbul'da en iyi 10(on) park

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Paz Şub. 08, 2009 4:28 pm

  İstanbul’da çayır çimen keyfi için en iyi 10 park

  İstanbul’da çayır çimen keyfi için en iyi 10 park

  Güneş sonunda yüzünü gösterdi ve her yer yeşillenmeye başladı. Artık kimsenin kapalı mekanlarda kalmaya tahammülü yok. Bulutlar aralanır aralanmaz, herkes kendini sokağa atıyor, sakin ve yeşil yerlere akın ediyor. İstanbul Life dergisi de nisan sayısında kentin en merkezi 10 parkını gezmiş, görmüş ve test etmiş. İşte bahar şehirde hakkıyla en güzel nasıl yaşanır kılavuzu.
  İstanbul’da çayır çimen keyfi için en iyi 10 park

  Güneş sonunda yüzünü gösterdi ve her yer yeşillenmeye başladı. Artık kimsenin kapalı mekanlarda kalmaya tahammülü yok. Bulutlar aralanır aralanmaz, herkes kendini sokağa atıyor, sakin ve yeşil yerlere akın ediyor. İstanbul Life dergisi de nisan sayısında kentin en merkezi 10 parkını gezmiş, görmüş ve test etmiş. İşte bahar şehirde hakkıyla en güzel nasıl yaşanır kılavuzu.  EN İYİLER
  1 FENERBAHÇE PARKI
  İSTANBUL

  2 YILDIZ PARKI
  İSTANBUL

  3 BEBEK PARKI
  İSTANBUL

  4 MAÇKA PARKI
  İSTANBUL

  5 ULUS PARKI
  İSTANBUL

  6 SANATÇILAR PARKI
  İSTANBUL

  7 GÜLHANE PARKI
  İSTANBUL

  8 ABBASAĞA PARKI
  İSTANBUL

  9 CADDEBOSTAN PARKI
  İSTANBUL

  10 GÖZTEPE PARKI
  İSTANBUL  FENERBAHÇE PARKI
  Papatya Cumhuriyeti Fenerbahçe


  Kadıköy’ün en havadar, en yeşil ve en özenli parkı. Erken saatlerde yapılacak en uygun şey; kahvaltılıkları alıp masalı banklardan birine kurulmak, termostaki çay bayatlayana ve güneşte bayılana kadar gazete okuyup çimlerde yuvarlanmak. Sıkılanlar, parkın kapısından yaklaşık 20 adım sonra ulaşacakları Pyramid Alışveriş Merkezi’nde günü yemek yiyip, bowling oynayıp ya da sinemaya giderek tamamlayabilirler. Parka öğleden sonra gitmenin en değişmez amacı, bayramlık giysiler içinde iki dirhem bir çekirdek öğleden sonra piyasasına akmak olmalı. Sağınız solunuz, Bağdat Caddesi’nden sıkılıp temiz hava solumak isteyen ‘cadde’li gençlerle dolu oluyor. Akşam saatleri ise daha çok, televizyon karşısında kuruyemiş yemekten sıkılan ailelerle çarpışacaksınız. Giriş kapısından 150 metre sonra, sol koldaki merdivenlerin sonuna gizlenmiş Baraka’ya uğrayın. Denize sıfır bu küçük ve salaş çay ocağında yaz gecelerinde soğuk bira da bulabilirsiniz. Diğer bir seçenek tıpkı gün ışığında olduğu gibi çimlerin üzerine yayılıp -şanslıysanız- mehtaba karşı romantik bir bahar gecesi geçirmek.
  İSTANBUL


  YILDIZ PARKI
  Damsız girilmez

  Hatrı sayılır bir kesimin ilk romantik buluşmasını Yıldız Parkı’nda yaşadığını anlatır büyüklerimiz. Bir kaynağa göre Ali Müfit Gürtuna da eşine burada evlenme teklif etmiş. Beşiktaş’la Ortaköy arasında yer alan park, İstanbul’un benzeri mekánlarından farklı olarak her kesim ve yaştan insanı ağırlıyor. Semt sakinlerinin vakit geçirdiği bir yer olmaktan ziyade özel olarak gidilen bir yer konumunda. Şehrin göbeğinde olması itibarıyla kolay ulaşıldığını söyleyebiliyoruz. Bir saray bahçesi olduğundan iyi ağaçlandırılmış yemyeşil bir yer olmasını da doğal karşılamak lazım. Parkta 18. ve 19. yüzyıllarda yapılmış Malta ve Çadır Köşkleri bulunuyor. Tesis bakımından da çay, kahve ne ararsanız her türlü hizmet, çeşitli fiyat ve konfor seviyelerinde mevcut.
  İSTANBUL


  BEBEK PARKI
  Bebek'te sabah simidi ve çay


  Sahilde Mısır Konsolosluğu ile Bebek Kave arasında uzanıyor. Esasen günün her saati hayli kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Sahil boyunca yürüyüş yapanlar kimi zaman burada soluklanıyor. Akşam saatlerindeyse Bebek Kave sakinleri yer bulamayınca parkın banklarına yayılıyor, piyasa yapıyorlar. Buranın en baba özelliği nedir diye sorarsanız tam önünde kiralık motorlar olması. Karşıda Çengelköy sahilinde harika bir balık lokantası var. Mesela parka geldiniz, program yapmak icap etti, hiç yorulmayın. Hemen motorcu Osman’ı sorun. Sizi karşıya atıyor, dönene kadar da bekliyor isterseniz. Tek gidiş 20 milyondan fazla vermeyin. Gidiş dönüş pazarlığa tabi. Bu arada parkın bir diğer özelliği de siyah kedi kolonisi. İsterseniz oturup sayın, 11 tane siyah kedi var irili ufaklı. Bir de falcı kadın var. Bir ‘yirmilik’ almadan yakanızı bırakmıyor, haberiniz olsun.
  İSTANBUL

  MAÇKA PARKI
  Maçka Parkı'nda bisiklet turu


  Dört başı mamur metropol parkı kategorisinde İstanbul’daki belki de tek yer. Gümüşsuyu tepesi ve Maçka/Taşlık denilen bölge arasındaki vadide kalan alanda yüzyıllık ağaçlar, çimenlik alanlar ve patikalarla hem düzenleme, hem konum hem de yeşillik anlamında rakipsiz. Ancak çayevi istilasıyla karşı karşıya. Köy motifli yelek giymiş garsonların çay servis ettiği mekánlardan parkın ağacına, yeşiline sabah akşam radyodan müzik servis edilmediği saatlerde sessiz ve hoş bir yer. Başına buyruk köpek kolonisi meşhur. Sabah erken saatte, spor yapanlarla dolu oluyor. Öğle vakti okul kıran gençleri, yemek arası veren çevre sakinlerini ve geç kalkan semtlileri ağırlıyor. Akşama doğru nüfusun artmasıyla köpeklilerin, bisikletlilerin birbirine yol vermek için beklediğini görebilirsiniz. En tenha saatler hafta içi 09.30 ile 12.00 arası. En kral özelliği, parkın iki yakası arasında çalışan teleferik.
  İSTANBUL


  _________________

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 8:31 pm