En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Fatih Terim Kime Küfretti

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Fatih Terim Kime Küfretti

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Perş. Eyl. 11, 2008 10:42 pm

  Yalçın Doğan, Osman Tamburacı ile Fatih Terim arasında geçen bir diyaloğu aktardı. Terim'in ağır küfür ettiği yönündeki iddia yenilir yutulur gibi değil.

  ]
  Küfürbaz Terim şangır şungur

  SPOR yazarı ve yorumcusu Osman Tamburacı’nın yüzü bembeyaz oluyor. "Sen ne biçim konuşuyorsun" diyerek, yerinden fırlıyor, sinirden eli ayağı bir anda buz kesiyor.

  9 Eylül, önceki gün. Saat 17.54. Levent Spor Yazarları Derneği. Bir grup arkadaş sohbet ediyor. Aralarında Osman Tamburacı da var. Tamburacı derneğe gelmeden önce Sky TV’de Türkiye-Belçika milli maçına ilişkin görüşlerini anlatıyor.

  Dernekte arkadaş grubu sağdan soldan söz ederken, koyu sohbet sırasında Osman Tamburacı’nın cep telefonu çalıyor.

  TELEFONDA KÜFÜR

  Tamburacı telefon açıyor, arayan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim.

  Konuşmaya başladığı anda sinirleri gerilen Tamburacı, telefon konuşmasını bir arkadaşına dinletmeye başlıyor.

  Terim:

  "Yahu Osman, biraz önce Sky TV’de konuşmuşsun, bana söylediler. Ben ne demişim? Gündem değiştiriyormuşum, öyle demişsin. Ulan bu ne biçim konuşma?"

  Tamburacı bu üslup karşısında şaşırıyor, nezaket içinde:

  "Hocam, beni hep böyle zamanlarda arıyorsun, bir kere de, nasılsın, diye arasana."

  Terim’de fren tutmuyor:

  "Ulan ben senin bıyığını s...."

  Tamburacı yerinde fırlıyor, "Sen ne biçim konuşuyorsun" derken, sinirden zangır zangır titriyor. Milli Takım Teknik Direktörü kendini kaybediyor:

  "Ulan ben senin, ananı, avradını s....".

  Tamburacı, "Doğru konuş, konuşmasını öğren" diye bağırırken, Fatih Terim galiz küfürlerini sıralamayı sürdürüyor.

  Huzurunuzda Milli Takım Teknik Direktörü.

  GENERAL PATTON

  Bu duruma en az yedi-sekiz kişi tanık. Biri de, zaten dinliyor.

  Telefon kapanıyor. Osman Tamburacı derhal avukatını arıyor. Fatih Terim’i mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Telefon kayıtlarıyla birlikte.

  Bu küfür yağmuru ve ardından mahkeme, iki özel kişi arasındaki konuşma ve devamı değil. Olması mümkün değil. Çünkü, ağız dolusu küfür eden milli takımdan sorumlu teknik direktör.

  Milli takımı çalıştıran bir teknik direktör, herhangi bir eleştiri karşısında kendini bu kadar kaybediyorsa, terbiye sınırlarını çoktan aşmışsa, o kişi, hangi başarıyı elde ederse etsin, artık milli takımın başında kalamaz.

  Çok örnek var. Daha geçen yıl kendi yönettiği takımda futbolculara küfür eden bir teknik direktöre, bir Ankara takımı yol veriyor.

  Tarihte ünlü bir örnek var. İkinci Dünya Savaşı’nın en başarılı komutanlarından General Patton. Sinirli, yerinde duramayan, ağzından ne çıkacağı belli olmayan bir general. Bir askere kızıyor, küfürle karışık, onu tokatlıyor. General Patton’ın kariyeri sona eriyor.

  MESLEĞE HAKARET

  Şimdi merak ediyorum.

  Spor basını ve basın kuruluşları bu olay karşısında nasıl tavır alacak? Olayı görmezden gelip unutacak mı, yoksa mesleğe hakaret kabul ederek, Terim’in yakasını bırakmayacak mı?

  Ya Futbol Federasyonu?

  Bir sinir anıdır, diyerek geçiştirecek mi, yoksa ahlakın spordaki vazgeçilmez kuralını işletip, Terim’e teşekkür edecek mi?

  O DA ÖFKELİ

  Terim’e bakıyorum, üslup, tavır, çalım, o birisine çok benziyor. Başbakanı’ndan aldığı ilhamla, eleştiriye öfkeyle karşılık veriyor, gazetecilere ders vermeye pek hevesli.

  Daha önceki gün, gazetecilere yine "Çarşamba-cumartesi arası nasıl davranacağınızı hálá öğrenemediniz" diye fırça atıyor. Yazık ki, onlar da, cevap veremiyor. Terim meydanı boş buluyor. Oysa, haddini öğrenmesi gerek.

  Bu yazı dün öğleden sonra yazılıyor, Belçika maçından önce. Belçika’yı istersen 10-0 yen, istersen dünya kupasına katıl, ne fark eder?

  Aristo’nun Büyük İskender’e sözü bu durumlarda geçerli: Zafer veya hiç.

  Yalçın Doğan/ Hürriyet  avatar
  HSN44  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 133
  Nerden : İstanbul
  Kişisel Mesaj : Efsane Hareketforum
  Kayıt tarihi : 23/08/08

  Geri: Fatih Terim Kime Küfretti

  Mesaj  HSN44 Bir Perş. Eyl. 11, 2008 10:44 pm

  Kesin haketmiştir.... :!:

  ..destegül YK..  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 543
  Nerden : istanbul
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Geri: Fatih Terim Kime Küfretti

  Mesaj  ..destegül YK.. Bir Salı Eyl. 30, 2008 5:59 pm

  bencede haketmiştir çok sinir bişi zaten

   Forum Saati Ptsi Mart 19, 2018 6:11 am