En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Müthiş Bir Program XBMC Media Center

  Paylaş
  avatar
  deepanti

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 301
  Yaş : 31
  Nerden : Sanal Alem
  Kişisel Mesaj : I'm Deepanti I'm Coming The Getcha
  Kayıt tarihi : 22/12/08

  Müthiş Bir Program XBMC Media Center

  Mesaj  deepanti Bir Cuma Ara. 26, 2008 8:26 pm

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

  Tanıtım:
  Bilgisayar ve Elektronik sektöründe bir sıçrama yaratıp, "Kendi stillerini" oluşturan dönüm noktaları vardır. Günümüzde onlarca teknolojik yenilik ortaya çıksa da, bunlardan ancak pek azı kendi kategorilerini yaratarak bilişim dünyasının gidişatına yön verirler.

  Türkçeleştirme 1
  Oldukça hızlı büyüyen teknoloji pazarında markalaşmış ve kendi standartlarını yaratmış yeniliklerin çoğu, şu anda hayatımıza renk katan olmazsa olmazlarımız haline geldiler. Bu yenilikçi yaklaşımlarla birlikte, topu topu 15-20 sene öncesinin sadelik kavramı da yerini tamamen görsellik şöleni anlayışına bıraktı diyebiliriz. Giderek ebatları büyüyen ve fiyatları düşen LCD/Plazma Televizyonlar, günümüzde yerlerini HD TV'lere ve HD ekranlı dizüstü/masaüstü bilgisayarlarına bıraktılar.
  Filmler 1
  Kullanıcıların, artan donanım hızlarını hissedebilecekleri bu muazzam görsellik şölenine kayıtsız kalamayan işletim sistemi geliştiricileri de yeni sistemlerinde, multimedya desteğine hiç olmadığı kadar fazla önem vererek bir zamanların düz renkli masaüstlerimizi, 3 boyutlu ev sinemamız haline getirmemize yardımcı olacak atılımlar yaptılar. Artık masaüstü ekranımızı açtığımızda karşımızda sadece programları gösteren sıkıcı yazılar bulunmuyor.
  Alt Yazılar
  Tek bir tuşa basarak monitörümüzü kendi ev sinema sistemimize dönüştürebiliyor, tek bir fare tıklamasıyla dünün ancak küçük birer servetle sahip olunabilinecek görsellik altyapısını odamızda yaşayabiliyoruz.

  Dosya Seçimi 1
  XBMC Media Center, bunu başarmak için ortaya çıkmış bir proje. Yazılımın temel mantığı, tüm multimedya görevlerini, aynı bir HD Televizyonmuşçasına tek bir ekranda gerçekleştirebilmek üzerine kurulu.
  Dosya Seçimi 2
  Dünyanın en büyük açık kaynak platformu SourceForge bünyesinde son 3 senedir en ilgi gören çalışmalardan olan XBMC'nin bu iddiasını ne oranda başarabildiğine, bünyesinde barındırdığı özelliklerini ve yeteneklerini inceleyip birlikte karar verelim isterseniz.

  ------------ o ------------


  Müzik Filmler 2


  XBMC Media Center Özellikleri


  Uyumluluk : Yazılım paketi, hemen hemen tüm işletim sistemlerini ve dillerini tamamen ücretsiz olarak destekleyerek sunuluyor (Türkçe desteği de sunuluyor)
  Ekip Çalışması : Sf.net bünyesinde kod geliştiren yüzlerce uzman tarafından kıyıda köşede kalmış dosya biçimi destekleri bile kısa zamanda hazırlanıp programa dahil ediliyor
  Kullanıcı Dostu Arabirim : Medya kutusu tek bir arabirim üzerinde olmalı mantığı ile yayınlanan XBMC, çalıştırıldıktan sonra sadece birkaç fare tıklaması ile tamamiyle kontrol edilebiliyor. Biz programı çalıştırdığımızda, Türkçeleştirme işlemini yapmamızın ardından sistem arabirimine yaklaşık 5 dakikada alışabildik. Çoğu görsel ayarın da donanımımızın yeteneklerine göre otomatik olarak ayarlandığını farkettiğimizde, medya dosyalarımıza gözatmak için ek hiçbir ayar yapma gereksinimimiz olmadığını görmek, gerçekten de oldukça hoşumuza giden bir detay oldu
  Geniş dosya biçimi ve çözücü desteği : 3. parti eklentilere de destek veren yazılımda, aşağıda daha geniş olarak belirteceğimiz hemen hemen TÜM dosya biçimlerine tam bir uyum bulunduğunu hatırlatmamız (buna sorunsuz alt yazı gösterimleri de dahil) sanıyoruz ki sizlerin de oldukça ilgisini çekecektir
  Esnek oynatım kipi : ISO, IMG, hatta ZİP ve RAR arşivleri içindeki medya dosyalarını bile tek tıklamada çalıştırabilen uygulama, radyo, televizyon, anlık internet bilgileri ve hatta hava durumu gibi canlı bilgileri bile karşımıza tek bir pencere içinden getirebiliyor. Sitesinden edinilebilecek eklentileri ile de bu multimedya kutusuna IRC ve anlık sohbet desteğinden tutun dosya paylaşımı ile oyun oynamaya kadar hemen her özelliği de ek olarak kazandırabileceğinizi hatırlatırsak, sanıyoruz onlarca harici uygulama ile gerçekleştirilebilen işlemlerin tek bir pencere ve arabirim üzerinden yapıldığını görmek, sizin de en az bizler kadar ilginizi çekecektir
  Tamamen Özelleştirilebilir Yapı : Yukarıda da belirttiğimiz eklenti desteğinin yanında, uygulama arabirimleri de tamamen kişisel seçimlere göre dizayn edilebilip değiştirilebiliniyor. Birebir aynı görünümü sağlayan Apple TV, Microsoft Windows Media Center, Xbox 360, PlayStation 3 ve MediaPortal temaları, bunlardan sadece birkaçı

  Hava Durumu Kapatma


  Desteklenen Bazı Biçim Ve Donanımlar


  # Program Kontrolü : Fare, klavye, dizüstü işaretleyicileri, hatta uzaktan kumanda ile bile kullanım imkanı
  # XBox Desteği : XBox konsolunda çalışabilmesinin yanında, bu konsolun uzaktan kumandası ve oyun kontrolcüsünü de kullanabiliyor (Zaten uygulama paketindeki XBMC kısaltması da XBox Media Center'dan geliyor)
  # Ekran Desteği : Geniş ekran ve HDTV ekran (720p, 1080i, 1080p aveya daha yükseği) desteği
  # Donanım Desteği : Sabit ve harici sürücüler, tüm ağ kaynakları üzerindeki canlı/sabit yayınlar, hemen hemen tüm USB aygıtları, Apple iTunes paylaşımları, arşiv dosyaları, internet kaynakları, vb..
  # Dosya Biçimleri : Mkv, Evo, Blu-ray, Ogg ve Real dahil olmak üzere hemen hemen TÜM video, resim ve ses biçimleri (ileriki sürümlerde şifre korumalı dosya desteğinin de getirilmesi planlanıyor)

  Türkçeleştirme 2
  Türkçeleştirme İşlemi : Uygulamanın, resimde de görülen Ayarlar ekranı altında yazan Kullanıcı Önyüzü içinde belirttiğimiz kısıma tıklayarak, gerek arabirimini, gerekse de kodlama algılamasını Türkçe olarak atayabiliyorsunuz.
  Türkçeleştirme 3


  Sonuç : Bilgisayarınızı HD destekli bir multimedya kutusuna dönüştürmek istiyorsanız, XBMC'yi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

  ***** Programın direkt olarak USB bellek ya da CD'den çalıştırılabilen ISO biçimindeki sürümünü (340 MB) [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] inDirebilirsiniz.

  Buyrun Link
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

   Forum Saati Salı Mart 20, 2018 3:15 am