En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Perş. Mart 25, 2010 4:09 pm

  God of War 3 PS3

  Zafer için neleri göze alırsınız? İntikamınızı almak için tüm dünyanın düzenini bozacak kadar cesaretiniz var mı? Öfkenizden güç alıp, ailenize ve hatta tanrınıza kafa tutabilir misiniz? İsminiz Kratos ise, bu saydıklarım aslında tüm hayatınızı özetliyor demektir.Bir PlayStation efsanesi olan God of War serinin, üçüncü ve son oyunuyla geri döndü. Öfkeden deliye dönmüş oyun karakterimizi en son gördüğümüzde ise Olympos'u yerle bir etmek için tanrılara savaş açmıştı

  Yaklaşık 3 yıllık bekleyişten sonra bu etkileyici sahnenin devamını ve savaşın sonunu God of War 3'de görüyoruz....

  Oyun dünyasına yakınsanız bu sıralar God of War ismini her yerde duyuyorsunuzdur. Tüm siteler, dergiler ve hatta reklamlar bile Playstation 3'ün en iddialı oyunundan bahsediyor. Peki, Sony'in tüm satış planlarını üzerine yaptığı bu oyun gerçekten de bunca yoğun ilgiyi hak ediyor mu?
  Kratos'un tanrıların, silahı haline geldiği ve en sonunda Ares'i öldürdüğü God of War macerası, artık ömrünü tüketmeye başlamış olan Playstation 2'nin iki - üç yıl daha fazla yaşamasına neden oldu. 2007'de gelen devam oyununda ise Santa Monica, stüdyosu, herkesin küçümsediği PS2 konsolunun tüm sınırlarına zorlayarak, kullanıcılara görsel şov yaşatmıştı.

  Mitolojik savaş başlıyor

  Peki God of War 3 oyun dünyasına neler katacak? Yapım, bir önceki oyunların hikâyesini anlatan ilginç bir videoyla bizleri karşılıyor. Yunan çömleklerinin üzerindeki resimlere benzeyen bu videoyu geçme şansınız yok. Oyunda yer yer aynı yöntemle hazırlanan videolarla karşılaşıyoruz...Bir an önce, oyuna başlamak isteyen oyunlar için bu detay biraz rahatsız edici olmuş. Santa Monica, oyunun açılışını görsel bir şov haline getirmiş.

  GOW 3'ün ilk 10 dakikasında aslında bir önceki oyunun sonunu oynuyorsunuz. Bu sayede, iki oyun arasındaki grafik farkını da görmüş oluyoruz. İlk bakışta, ise değişen kamera açıları, grafik kalitesi ve modelleme farklılıkları hemen dikkat çekiyor

  Üstelik yapımda hiçbir CGI video bulunmuyor. Santa Monica'nın denediği bu yeni tarz, GOW 3'ün bir oyundan çok filme benzemesini sağlamış. Dövüş sırasında bir anda, kamera açıları değişiyor ve oyunun grafikleriyle hazırlanmış etkileyici videolarla karşılaşıyoruz.

  Topyekûn bir savaşın içerisinde olduğumuz için, biz yolumuzu bulmaya çalışırken, arka planda Titanlar ve tanrılar birbirleriyle çatışıyor. İlk başta hazırlanan ufak bir videoyla oyun boyunca savaşacağımız tüm bossları şöyle bir süzüyoruz.
  Tamamen görsel şölen olan oyunun ilk bölümü bittikten sonra ise en sonun God of War 3'ün esas hikayesini öğrenmiş oluyoruz. Bir kez daha, her şeyini kaybetmiş olan Kratos, güçsüz ve ihanete uğramış şekilde yer altı dünyasının yolunu tutuyor.
  Oyun bu noktadan sonra ancak, gerçek anlamda başlıyor. İlerleyen bölümlerde ise karaktere yeni güçlen kazandırıp, intikamını alması için yardımcı oluyoruz.

  Oyunda neler değişiyor?

  Kratos'un ünlü silahları olan Blade of Athena bu oyunda Blade of Exile ile değişiyor. Bu sayede yapımda, yepyeni güçlere ve dövüş tekniklerine sahip oluyoruz. GOW 3'ün dövüşleri eskiye nazaran çok daha kanlı ve etkileyici olmuş. Havaya fırlattığımız düşmanlarımızı kılıçlarımız sayesinde, kendimize çekebiliyoruz.Aynı şekilde biz de onların yanına fırlayabiliyoruz. Daha önceki oyunlarda, şimşek ya da yer sarsıntısı gibi hazırlanan büyüler ise bu oyunda, ölüler ordusuna dönüşmüş.

  Yapımın hikâyesi ise GOW 2'nin kaldığı yerden başlamasına rağmen, her şey bir anda tamamen farklı bir yapıya bürünüyor. Senaryonun geçirdiği bu değişim, hikâyenin tek bir oyunda bitmesi için gayet hızlıca devam ediyor. Anlatımdaki bu hızlıca geçişler, GOW'un hikaye örgüsüne zarar vermiş.

  Blade of Exile dışında, 3 tane daha silahımız bulunuyor. Ancak, Cestus adlı, dev eldivenler dışındaki tüm silahlar birbirine çok benziyor. Diğer oyunlardaki silah çeşitliğinin olmaması, GOW 3'ün eski yanlarından biri.

  Kratos'un artık bir süreliğine görünmez olma, havada daha fazla kalma, duvarda yürüme ve üzerinize çullanan onlarca düşmandan kurtulma gibi birçok yeni özelliği var. Yapımın hikayesinde büyük bir yere sahip olan Blade of Olympos ise, sadece (Rage) öfke modunda kullanılan geçici bir silah haline gelmiş


  İnsanoğlunun kaderi Kratos'un elinde

  Karakterimizin, intikam tutkusu Zeus'un insanlığa düşman olmasına neden oluyor. Yapımda, Kratos bir yandan da insanoğlunun, sorumluluğunu üstleniyor.Oyundaki temel amacımız Zeus'un gücünün kaynağını bulup onun tahtan indirmek. Bunu yapmak için, Pandora'dan Herkül'e ve Apollo'ya kadar birçok ünlü mitolojik karakterle dövüşmeniz gerekiyor.Boss dövüşleri, diğer oyunlara göre çok daha zevkli bir hal almış. Bu savaşlar tamamen görsel şölen halinde hazırlandığı için, tekrar tekrar oynamak isteyeceksiniz.


  En son || SuVaRi || tarafından Salı Mayıs 11, 2010 12:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


  _________________
  LÜTFEN KONULARA YORUM YAZIN!

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Geri: God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Perş. Mart 25, 2010 4:13 pm

  Zeus'a meydan okuduğumuz bu yolculuk sırasında, Hephaestus gibi karakterler bize yardımcı oluyor. Süpriz bir dost tarafından yönlendirilen Kratos, belki insanlığın son umudu ancak karakterimiz bunu hiç umursamıyor.

  Karşısına çıkan ve ondan yardım isteyen karakterleri ya öldürüyor ya da onları umursamıyor. God of War 3'deki yeni silahları hak etmek için ilk önce onları taşıyan bossları öldürmemiz gerekiyor.Tüm GOW serilerindeki silahları geliştirme yöntemi bu oyunda da devam ediyor. Ancak GOW 3'ün en büyük farkı artık, oyuna tekrar başlmadan sahip olduğumuz tüm silahları en güçlü hale getirebiliyoruz

  Kurtarıcı mı yoksa yokedici mi?

  God of War 1'de Pandora'nın kutusuna ulaşmak için zekice hazırlanmış ve etkileyici sayısız tuzak ve bulmacayla uğraşıyorduk. Serinin ikinci oyununda ise, bulmacalar yerini daha fazla aksiyona bırakmıştı. God of War 3 ise kendinden önceki iki yapımın özelliklerini birleştirmiş.
  GOW 1 kadar zorlayıcı bulmacalar olmasa da, yine birçok bölümün tasarımı çok yaratıcı. Blade of Exile'ın yeni özellikleri ve oyuna eklenen dinamik dövüş sistemiyle de en az ikinci oyundaki kadar bol aksiyonlu anlar yaşıyoruz. Kratos artık zincirlerini çok daha etkilili şekilde kullanabiliyor. Üstelik, oyunda aksiyonu zirveye çıkartan özel bir kamera açısı da bulunuyor.

  Her ne kadar bu açıyı biz kontrol edemezsek de, boss savaşları sırasında, sahneyi Kratos'un ya da dayak yiyen kişinin gözlerinden görüyoruz. Oyunun sahne tasarımları ve arka planları birer sanat eseri ayarında olmuş. Özellikle, yer altı dünyasında dolaşırken, gökten yağan binlerce ölü, cehennemin korkunçluğunu yaşamanızı sağlıyor. İ

  lk iki oyunun klasiği olan Gorgon'lar (Medusa ve ablaları) bu yapımda da yerini bulmuş. Ancak artık Gorgon kafasını kopartmıyoruz bunun yerine, arada çıkan ve mini boss kıvamındaki bu yaratıkları dövüp, etraftaki düşmanların taşa çevrilmesini sağlıyoruz.
  Oyundaki bulmacaları, sahip olduğumuz özel silah ve yeteneklerle çözebiliyoruz. Kratos'un artık bu silah ve güçleri belirli süre kullanmasını sağlayan sarı bir enerji barı bulunuyor.

  Pandora'nun kutusu açılıyor

  God of War 3, büyük reklam kampanyalarına ve uzun süren bekleyişe değen bir oyun. Yapımda şimdiye kadar hiçbir PS3 oyununda karşılaşmadığınız kadar güçlü bir görsellik kullanılmış.

  Yıllardır, gücünün çok az bir kısmını kullanan konsol en sonunda yüksek potansiyelini oyuncuların beğenisine sunuyor. Artık GOW serisinin klasikleşmiş özelliği olan, iyi seslendirme ve etkileyici müzikler bu yapımda da kalitesini sürdürüyor. Santa Monica'nın şimdiye kadar sunduğu hiçbir videoya kanmayın!.. Çünkü oyunun gerçek yapısı bu videolardan çok daha farklı bir şekilde tasarlanmış. Aslında oyunun en büyük artısı olan grafik ve görsel kalitesi yine yapımın en büyük eksisini de oluşturuyor.

  GOW 3'ün grafik gücüne güvenen yapımcılar, biraz kendini tekrar eden bir oynanış hazırlamışlar. Eğer sizin için God of War amansız şidet ise bu oyunu çok seveceksiniz. Öldürdüğünüz düşmanın kanları oluk oluk Kratos'un üzerine akıyor ve bu kan 3-4 dakika üzerinizden çıkmıyor.

  Ancak ilginç bulmacalar ve sağlam bir hikaye hoşunuza gidiyorsa God of War 3 sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Kratos'un öfkeli davranışlarını ve tanrıların intikam hırsını açıklayan yeni senaryo, biraz fazla havada kalmış. Diğer iki oyunun senaryosuyla karşılaştırdığımız zaman GOW 3 fazla özensiz duruyor
  Üstelik bazı mantık hataları ve sosyal mesaj vermeye çalışan oyun sonu ise sizi bir süre seriye karşı soğutabilir. Tüm bu sorunlar, çok fazla konunun tek bir oyunla anlatılmaya çalışmasından kaynaklanmış. Yapım şu anki final videosuyla hem seriyi bitiriyor hem de GOW 4 için bir açık kapı bırakıyor.

  Öte yandan yapımcılar, planlanan esas sonun bir süre sonra DLC olarak PSN'e yükleneceğini de belirtti. God of War 4'ün akıbeti bu DLC'yle birlikte ortaya çıkacka.

  Son söz olarak, God of War 3 müthiş görselliği, bölüm tasarımları ve oyanış şekiliyle birlikte PlayStation 3 konsolu için çıkan en iyi oyunlardan biri. Ancak oyunun aldığı tüm bu kötü eleştirilerin temel sebebi hem yapımcıların hem de Sony'in yarattığı büyük beklenti diyebiliriz....

  Not:Alıntıdır


  _________________
  LÜTFEN KONULARA YORUM YAZIN!

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  avatar
  ADMIN  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 385
  Yaş : 27
  Kayıt tarihi : 13/11/08

  Geri: God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Mesaj  ADMIN Bir Perş. Mart 25, 2010 4:35 pm

  God of war hakikaten mükemmel bir oyun.ps3 yapımcısı sony bu
  oyunda ps3'ün sınırlarını zorlamış,oyun baştan sona heycan verici
  oynanması gereken mükemmel bir oyun.
  Alıntı için teşekkürler SuVaRi sağol.


  _________________

  DOSTUMU EZELE KADAR DÜŞMANIMI ÖLENE KADAR BIRAKMAM | EFSANE HAREKETFORUM.COM | ADMIN
  avatar
  TOLGA

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 46
  Kişisel Mesaj : ** TOLGA **
  Kayıt tarihi : 24/05/09

  Geri: God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Mesaj  TOLGA Bir Cuma Mart 26, 2010 6:01 pm

  Abi bu oyunun PC uygun olanı yokmu bu oyun PS3 oyunu
  ben bulamadım varmı? :?:
  avatar
  ADMIN  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 385
  Yaş : 27
  Kayıt tarihi : 13/11/08

  Geri: God of War 3 - Efsane geri döndü.

  Mesaj  ADMIN Bir C.tesi Nis. 10, 2010 4:26 pm

  TOLGA demiş ki:Abi bu oyunun PC uygun olanı yokmu bu oyun PS3 oyunu
  ben bulamadım varmı? :?:

  TOLGA bu oyun PS3 için tasarlanmış bir oyun
  PC uyumlu bir serisi yok

  keşke olsa.. Mad<x:


  _________________

  DOSTUMU EZELE KADAR DÜŞMANIMI ÖLENE KADAR BIRAKMAM | EFSANE HAREKETFORUM.COM | ADMIN

   Forum Saati Salı Şub. 20, 2018 8:39 pm