En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Yedigöller hayat buldu - GALERİ

  Paylaş
  avatar
  ADMIN  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 385
  Yaş : 27
  Kayıt tarihi : 13/11/08

  Yedigöller hayat buldu - GALERİ

  Mesaj  ADMIN Bir Ptsi Şub. 22, 2010 7:27 pm

  Yedigöller hayat buldu


  Bolu'daki Yedigöller Milli Parkı'nda yürütülen koruma çalışmaları olumlu sonuçlar veriyor.Bolu'daki Yedigöller Milli Parkı'nda yürütülen koruma çalışmalarının, milli park alanında yaşayan yaban hayvan sayısını artırdığı ve bitki çeşitliğinin yok olmasını önlediği bildirildi.

  Bolu Çevre ve Orman İl Müdürü Sezgin Akay, yaptığı açıklamada, yaklaşık 50 bin hektar üzerine kurulu Yedigöller koruma sahasının, Türkiye'nin en önemli yaban hayatı koruma sahalarından biri olduğunu söyledi. ImageYedigöller Yaban Hayatı Koruma sahasını son 5 yıldır köy tüzel kişilikleri ile ortak koruduklarını aktaran Akay, ''Her köyden iki tane olmak üzere 6 bekçimiz var, aynı zamanda bizim av koruma ekibimiz milli parklarda konuşlanmış durumda.


  Bu bölgede ciddi anlamda koruma yapıyoruz. Yaban hayvanlarının yanı sıra milli parkın bitki çeşitliğini de koruyoruz'' dedi. Yedigöller bölgesinde yaban hayatıyla ilgili ilk envanter çalışmasını 2002'de yaptıklarını bildiren Akay, şunları kaydetti: ''O dönemde bölgede yaklaşık 150 civarında geyik tespit etmiştik. 2002'de yaklaşık 150 olan geyik sayısı 600'ü geçti. Bölgedeki yaşayan geyik sayısındaki artış ortada. 2003'den bugüne kadar o bölgede ciddi anlamda kaçak avcılık mevcuttu. Kaçak avcılar özellikle Yığılca ve Düzce bölgesinden sızıyordu. Av koruma ekiplerimiz büyük oranda kaçak avcılığı bitirdi.


  _________________

  DOSTUMU EZELE KADAR DÜŞMANIMI ÖLENE KADAR BIRAKMAM | EFSANE HAREKETFORUM.COM | ADMIN

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 8:30 pm