En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Uçağın motoru havada alev aldı

  Paylaş
  avatar
  TerminatöR  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 182
  Yaş : 29
  Nerden : SÖYLEMEM
  Kişisel Mesaj : BJK
  Kayıt tarihi : 18/09/08

  Uçağın motoru havada alev aldı

  Mesaj  TerminatöR Bir Paz Ağus. 02, 2009 11:29 pm

  Uçağın motoru havada alev aldı  Antalya Havalimanı'ndan 12:56'da İsviçre'nin Zurih kentine gitmek üzere havalanan yolcu uçağının sol motoru alev aldı. Motor kalkıştan bir süre sonra havada alev alırken 7 mürettebat, biri bebek 206 yolcusu bulunan Boeing 752 tipi uçak 13.19'da havalimanına acil yaptı iniş yaptı..

  Antalya Havalimanı'ndan kalkışından kısa bir süre sonra acil iniş yapan uçağın tek motorundaki arıza anı Kuveytli bir turist tarafından görüntülendi.

  Air Berlin'e ait yolcu uçağının 206 yolcusuyla İsviçre'nin Zürih kentine gitmek üzere Antalya Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra motorlarından birinde meydana gelen teknik arıza, Antalya'da gezmekte olan Kuveytli turist grubunun dikkatini çekti.

  Gruptan Alaa Al Avadi, yaptığı açıklamada, kardeşinin fotoğrafını çekmeye hazırlandığı sırada bir anda üzerlerinde art arda patlama sesi duyduğunu söyledi. Avadi, üçüncü patlamayı elindeki fotoğraf makinesiyle görüntülediğini ifade etti.

  Büyük bir korku ve panik yaşadıklarını anlatan Avadi, şokun etkisini uzun süre üzerinden atamadığını dile getirdi. Avadi, uçağın daha sonra manevra yaparak geri döndüğünü söyledi.

  Kardeşi Abdullah Al Avadi de “Uçağın geri dönüşünü gördükten sonra Allah'a dua ettim” dedi.

  Tur rehberi Metin Kurt Duvarcı da turistlerin uzun süre şok yaşadıklarını söyledi. Duvarcı, üç kez patlama sesi duyduğunu ve motordan alev çıktığını dile getirdi.

  Kuveytli turistin çektiği görüntüde, uçağın bir motorundan alev çıktığı görülüyor.


  _________________

  Kara KartAL S€n Bizim H€RşeyiMizsiN

   Forum Saati Ptsi Mart 19, 2018 6:13 am