En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Race Driver GRID | Highly compressed

  Paylaş
  avatar
  deepanti

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 301
  Yaş : 31
  Nerden : Sanal Alem
  Kişisel Mesaj : I'm Deepanti I'm Coming The Getcha
  Kayıt tarihi : 22/12/08

  Race Driver GRID | Highly compressed

  Mesaj  deepanti Bir Cuma Mayıs 29, 2009 5:26 pm  Race Driver GRID | Highly compressed | 2.2 GB


  Toz topraktan sonra şimdi de ızgara...

  Yarış simülasyonu olan oyunları seven oyuncuların piyasada seçebilecekleri çok fazla isim vardır. Pist yarışları, yer altı yarışları, off-road yarışları... Yelpaze çok geniştir. Haliyle böylesi bir oyunun tüm rakiplerinden sıyrılıp iyi bir kitle edinmesi çok kolay bir şey değil. Fakat oyunsitesi.com ekibi olarak diyebiliriz ki, Codemasters, çıkardıkları son yarış oyunu Grid ile tüm çeşitleri bir araya toplayarak güzel bir paket yaratmış ve her zamanki kalitesinden ödün vermeyerek de yarış severleri tatmin edecek bir oyun ortaya koymuş.

  Herhalde Codemasters’da bir çeşit alışkanlık olmuş olsa gerek, kısa kelimelerle yetinmeye devam ediyor. Ya da bunu Grid’in DiRT motorunun geliştirilmiş ve yenilenmiş haliyle yapılmasına da yorabiliriz. Doğrusunu söylemek gerekirse Colin Mcrae ve DiRT ile Codemasters yarış oyunlarına tam anlamıyla üstün gerçekçilik getirmiş ve devrim niteliğinde sayılmıştı. Bu devrimi Grid ile de yine devam ettirecek gibi.

  Grid, Codemasters’ın eski oyunu TOCA gibi tam anlamıyla “yarış” odaklı bir oyun. TOCA’nın iskelet yarış sistemi alınmış, üzerine yepyeni motor eklenmiş ve yüksek bir başarı sağlanmış. Çünkü Grid’de arayabileceğiniz her şey var... Hız, tutku, heyecan, hassasiyet ve zorlu mücadeleler... Ve hepsi neredeyse kusursuz birleştirilmiş.

  Oyunun sinematik açılışından sonra yarışlara geçtiğinizde oyunun kendisinden de hemen hemen bu sinematik hissi alabiliyorsunuz. Standart görüş açılarının (kokpit, kaput, tampon ve arka üst) yanı sıra tam kontrollü bir de tekrar izleme sistemi var. Bu sayede yarışınızı tekrar izleyebiliyor, geri sarabiliyor, ileri atlayabiliyor veya sinematik açıya alarak inanılmaz ses ve görüntü efektleriyle, hızı ve aksiyonu hissedebiliyorsunuz.

  Tabii bu güzel kamera açıları sadece tekrar izleme menüsüne özel değil. Yarışırken de kullandığınız kamera açılarına olabildiğince özen gösterilmiş ve arabanızla beraber gideceğiniz yolu düzgün bir şekilde görebilmeniz için yerinde ayarlamalar yapılmış.

  Bas gaza... Bas!

  Karakterinizi yaratıp devam eder etmez, basit bir yarışa alınıyorsunuz. Tutorial denilen oyunu öğrenme görevleri falan yok. Direkt yarış içindesiniz. Bir Dodge Viper kullanarak yaptığınız bu yarışı kazandığınızda, artık resmi bir yarışçısınız ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Birkaç yarış sonra ise kendi takımınızı kurmaya ve kendi markanızı yaratmaya yetecek kaynakları toplamış oluyorsunuz.

  Renklerinizi ve dizaynınızı seçip takımınızın arabalarında kullanılacak temaları belirliyorsunuz. Renk ve araba dizaynı o kadar geniş bir yelpaze içermiyor; ama oyundaki çeşitliliği ve gerçekçiliği yeterli miktarda destekliyor. Grid’in bir diğer eksikliği de isim seslendirmesi. Karakterinize isim verdikten sonra kayıtlı olan isim listesinden bir de size “seslenecekleri” bir isim seçiyorsunuz. Haliyle bu da gerçekçiliği bir miktar baltalıyor. Böyle bir özellik koyup kısıtlı seçenek sunacaklarına, hiç tercih etmeyebilirlerdi. Yine de bir de takma isim özelliği bulunuyor. Bunları kullanmak da mümkün.

  Grid’de diyaloglara da bir hayli yer verilmiş. Menajeriniz, gözcünüz ve takım arkadaşınız oyun esnasında size birçok kez laf atabiliyorlar. Veya aniden bir kaza yaparsanız gözcünüz size bir şeyler söylemeye başlıyor. Fakat ne yazık ki bu konuşmalar bir noktadan sonra da kendini tekrar etmeye başlıyor ve monoton bir hale geliyor.

  Grid’de üç yarış bölgesi var. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Japonya. Bu bölgelerin hepsi de yarış lisansınızı kazanır kazanmaz açık hale geliyorlar. Oyunda ilerledikçe ve itibarınız arttıkça bölgelerdeki daha zorlu mücadele serileri açılıyor. Daha zorlu mücadelelerde başarılı performanslar sergiledikçe de güzel ödüller, yüksek miktarda paralar ve marka sponsorları elde edebiliyorsunuz.

  Emniyet kemerlerinizi takmayı unutmayın...

  En başta söylemiştik, Grid her türlü tecrübeyi içeren geniş bir oyun. İsterseniz pistlerde, isterseniz dağ yamaçlarında, isterseniz sokaklarda yarışabilirsiniz. Her tür yarışın kendine göre zorlukları, özellikleri ve güzellikleri var.

  Uzun bir yarış mı istiyorsunuz? O zaman, oyundaki her 1 saatin, gerçekteki 1 dakikaya eşit olduğu Le Mans 24 saat yarışına girin ve gaza basın. Ayrıca gece gündüz değişimlerini yaşarken yarışmak da oyuna ayrı bir hava katıyor. Dilerseniz drift (sürükleme) yarışlarına girin, dilerseniz touge, tuner, touring, serbest sürüş bölümlerine girin. Hepsi sizleri bekliyor.

  Bu kadar çeşit yarış türü olmasına karşın maalesef rakiplerinin aksine Grid’in garajı biraz limitli. Oyunda 45 çeşit araba bulunuyor. Her ne kadar hepsi birer beygir canavarı olsalar da, kendinizi kısıtlı kalmış hissediyorsunuz. Hele bazı yarışlarda tek araba imkânı olması ise apayrı bir durum olarak karşınıza çıkıveriyor. Yine de moralinizi bozmayın, çünkü 45 araba içerisinde çok şahane modeller bulunuyor: Honda NSX-R, Nissan Skyline GT-R Z-Tune, BMW 320 SI, Audi R10 TDi, Mazda 787B ve dahası...

  Grid’de artı özellik olarak bulunan bir unsur daha ise, her arabanın kendine has yol tutuşu ve direksiyon manevraları olması. Dolayısıyla yeni bir arabaya alışana kadar bir miktar sağa sola çarpabilirsiniz; ama bu çok da uzun sürmüyor. İsterseniz hemen serbest sürüş ile de yeni arabanıza uyum sağlayabiliyorsunuz ki bunu yapmanızı tavsiye ederim. Zira Grid, bugüne kadar alışık olunmayan bir hasar sistemi içeriyor. Hasar sistemi o kadar gerçekçi ki, arabanızın ne hale geldiğine şaşıp kalıyorsunuz. Tampon düşebiliyor, rüzgarlık kopabiliyor, kapı uçup gidebiliyor... Bariyerlere çarparak yaptığınız sert bir kaza ile arabanız şansınıza halen çalışıyor olabilir, ama sevinmeyin; lastikler, tamponlar, balatalar, aks, amortisörler hasar görmüşse, arabanın yol tutuşu ve performansı inanılmaz düşebiliyor. Dolayısıyla bunlarla karşılaşmamak için hızlı sürdüğünüz kadar temkinli ve dikkatli de yarışmanız gerekiyor.

  Kaskonuz var mıydı?

  Eğer standart modda oynuyorsanız, Grid size bir kolaylık sağlıyor. Bu da yeni tanıştığımız “Flashback” fonksiyonu. Diyelim ki kaza yaptınız ve arabanız düzgün gidemiyor. O zaman hemen oyunu durduruyor, biraz geri sarıyor ve kaza öncesi andan itibaren tekrar kontrolü alarak yarışmaya kaza yapmadan devam etmeye çalışıyorsunuz. Bir nevi “zaman makinesi”. Ama tabii bir yarış içerisinde kullanabileceğiniz Flashback, zorluk seviyesine de bağlı olarak limitli oluyor. Pro modda ise Flashback özelliği tamamen kalkıyor; çünkü çevirim içi (online) oyun istatistikleri pro moddaki değerlerinizden alınıyor. Çevirim içi demişken bahsedelim, 12 yarışçıya kadar, arabalar tamamen hasar görebilir şekilde, çoklu oyuncu desteği bulunan Grid gerçekten çok hızlı ve heyecanlı anlar yaşatabiliyor. Çevirim içi kısmında tüm bölgeler açık ve drift, Le Mans, “demolition derby” gibi çeşitli modlar da emrinize amade.

  Teknik olarak her türlü övgüyü hak eden bir oyun Grid. Görsel ve duysal olarak tam anlamıyla şölene hazır olun. DiRT’ün geliştirilerek Grid için hazırlanan yeni ismiyle Ego grafik motorunun yapabildikleri, takdire şayan. Araba modellemeleri, ışıklandırmalar, parlama efektleri, gece gündüz değişimleri, tozlar çimler dumanlar... Ne ararsanız var. Sesler ise gerçek bir araba sürüşünün duygusunu verebiliyor insana. Motor devirleri, fren sesleri, kaza gürültüleri, hepsi özenle birebir hazırlanmış.

  Grid, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS ve PC versiyonlarıyla satışa sunuldu; ama diyebiliriz ki PC versiyonu hepsinden bir adım önde. Yine de hangi sürümü olursa olsun Grid, yarış ruhunu sonuna kadar taşıdığı için kesinlikle denemeniz ve yaşamanız gereken bir oyun. Haydi yarışa...

  FOR INSTALATION ONLY RUN THE FILE "SETUP.BAT" AND WAIT 20 MINS, OPEN THE FILE "GRID" FOR PLAY


  Challenging players to become the number one race driver in a new world of exhilarating motorsport, Race Driver: GRID will take players on a tour like never before; to beautifully realised racing locations through Europe, the U.S., Japan and beyond. Race Driver: GRID will feature the most extensive range of events in the series, combining official circuit-based championships with Race Driver: GRID's road races and urban street competitions


  Race Driver: GRID System Requirements

  Minimum Specifications

  * Windows XP/Vista. (If running Windows Vista, SP1 is recommended)
  * DirectX 9.0c
  * Pentium 4 @ 3.0GHz or Athlon 64 3000+
  * 1GB RAM.
  * Graphics Card: GeForce 6800 / Radeon X1300 or above
  * DirectX Compatible Sound Card
  * Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
  * 12.5 GB Hard Drive Space

  Recommended Specifications

  * Windows XP/Vista. (If running Windows Vista, SP1 is recommended)
  * DirectX 9.0c
  * Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz or Athlon X2 3800+
  * 2GB RAM.
  * Graphics Card: GeForce 8800 or Radeon X1950
  * Sound Card: Creative Sound Blaster X-Fi Sound Card.
  * Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
  * 12.5 GB Hard Drive Space

  Supported Graphics Cards

  ATI Radeon X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, HD2600, HD2900, HD3870

  NVIDIA Geforce 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8600, 8800, 9800

  Not compatible with all integrated sound/graphics solutions (inc.Laptops)

  TCP/IP mode (2-12 players) Requirements:

  * Broadband internet connection required - 512kbps + Recommended
  * TCP/IP Network

  Ekran Görüntüleri


  Download

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  En son deepanti tarafından Paz Haz. 14, 2009 1:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
  avatar
  HSN44  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 133
  Nerden : İstanbul
  Kişisel Mesaj : Efsane Hareketforum
  Kayıt tarihi : 23/08/08

  Geri: Race Driver GRID | Highly compressed

  Mesaj  HSN44 Bir Cuma Mayıs 29, 2009 11:37 pm


   Forum Saati Ptsi Mart 19, 2018 5:47 pm