En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Hayvanlar tarafından öldürülen ünlüler

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Hayvanlar tarafından öldürülen ünlüler

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Cuma Mayıs 22, 2009 3:12 pm

  Hayvanlar tarafından öldürülen ünlüler

  Alexander I. Yunan imparatoru (1893-1920) - Maymun

  Her ne kadar tarih insafsız bir şekilde, kendi büyüttüğü evcil maymunun ısırmasından dolayı ölen Kral Alexander’ı dikkatsiz bir hayvan sahibi olarak tanımlasa da, 27 yaşındaki hükümdar, Kraliyet bahçesinde gezinirken evcil hayvanını iki maymunun saldırısından kurtarmaya çalıştıktan sonra öldü. Olay 2 Ekim 1920’de gerçekleşti. Avrupa’dan bildirilen rapora göre, Kral köpeğini Kraliyet bahçesinde dolaştırırken, köpeği bir maymunun saldırısına uğradı. Panik olan Kral Alexandar ise köpeğini bir sopa ile savundu ancak bu sırada maymun elini ısırdığı için Kral kan zehirlenmesinden öldü.

  Joselito Gomez (1895- 1920) - Boğa

  Çoğunlukla, Joselito ya da Joselito el Gallo isimleriyle bilinen Jose Gomez Ortega, 12. Yüzyılın başlarında yaşamış ünlü bir İspanyol matadordu. Sevilla’da doğan Gomez’in babası da ‘El Gallo’ ismiyle bilenen ünlü bir matadordu. 17 yaşındayken matador ünvanını almaya hak kazanan en genç boğa güreşçisi olan Joselito 25 yaşındayken, üvey kardeşi ile yarıştığı bir boğa güreşinde ölümcül bir boynuz darbesi alarak öldü.

  Timothy Treadwell (1957-2003) – Ayı

  Amerikalı ayı hayranı, çevreci, amatör doğabilimci ve belgesel film yapımcısı Timothy Treadwell, yaklaşık 13 sezon boyunca Katmai Milli Parkı’nda boz ayılarla birlikte yaşadı. Parktaki 13’üncü sezonun sonunda, 2003 yılında Timothy ve kız arkadaşı Amie Huguenard iki boz ayı tarafından vahşice öldürüldü. Bu saldırının ses kaydı hala mevcut. 2005 yılında da Treadwell’ın hayatı ve yaptığı işlerle ilgili bir belgesel çekildi.

  Christopher Reeve (1952-2004) – At

  Reeve alerjik nedenlerden dolayı ölmesine rağmen, sağlık sorunlarının çoğu attan düşmesinden kaynaklanıyordu. Reeve, astım ve alerjiden çocukluğundan beri muzdaripti. Pek çok ciddi rahatsızlık geçiren ve bunlarla baş etmek için ölümlerden dönen Reeve, 2003-2004 yılları arasında kemik iliğinden kaynaklanan neredeyse ölümcül üç enfeksiyon geçirdi. 9 Ekim günü kendini iyi hissetiği için oğlu Will’in hokey maçına katıldı. O gece enfeksiyon için aldığı antibiyotik sonucu kalbi durdu ve 52 yaşında kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu.

  Steve Irwin (1962-2006) – Dikenli vatoz

  ‘Crocodile Hunter’ (Timsah Avcısı) olarak da bilinen Avustralyalı vahşi yaşam uzmanı ve televizyon kişiliği Stephen Robert Irwin, Timsah Avcısı adlı belgesel serileriyle ünlüydü. Ailesi tarafından kurulan Avustralya Hayvanat Bahçesi’ni eşi Terri Irwin ile birlikte işletiyordu. 2006 yılında bir vatozun dikeninin göğsünü ölümcül bir şekilde parçalaması sonucu öldü.


  _________________

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 9:55 am