En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Enteresan Yarışmalar

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Enteresan Yarışmalar

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Ptsi Mayıs 18, 2009 7:00 pm

  En tuhaf yarışmalar

  Hava tekmeleme
  Genellikle olimpik yüzme havuzlarında oynanıyor. Güçlü hava basıncı ve su basıncıyla çalışan fırlatma mekanizması sayesinde sekiz metreye kadar fırlatılan yarışmacı havuzun en uzak noktasına atlamaya çalışıyor. Özel olarak hazırlanmış 60 litrelik suyun basıncı ve hava basıncıyla çalışan bu aletin güvenli bir oturma yeri var. Bu oturağa oturan yarışmacı havada kaldığı sürede kendini en ileri noktaya fırlatmak için çabalıyor.


  Tonbalığı fırlatma yarışı
  Tunarama’ adıyla bilinen ton balığı fırlatma yarışı Güney Avustralya’nın Port Lincoln şehrinde yapılan yılın en ilginç olaylarından biri. Festivalin her ne kadar kaygan kutup yarışması ve deve yarışları gibi ilgi çeken bölümleri olsa da, hiçbir şey ton balığı fırlatma yarışmasının önüne geçemiyor. 7 bin dolarlık büyük ödül için, yarışmacıların gelişmiş bir orkinos balığını çekiç atar gibi fırlatması gerekiyor. Yarışmada sadece ölü, çürümüş balıklar kullanılıyor, böylece aktivite bir bakıma hayvan dostu olma özelliği taşıyor.


  Cüce fırlatma
  Cüce fırlatma ya da cüce savurma, 1980’lerde Avustralya’da ortaya çıkmış. Şişirilmiş cırt cırtlı kıyafetler giyen cüceler, yine cırt cırtla kaplı duvarlara ya da minderlere doğru atılıyor ve cüceyi en uzağa atan yarışmacı kazanıyor. Cüce fırlatma genellikle cücelerin onurlarına karşı yapılmış saldırı olarak kabul edildiğinden, yarışmaya yasak getirilmesi düşünülüyor. Ancak yarışmayı savunan taraf lar ise, bu yasağın cücelerin olası gelir kaynaklarını kısıtlayacağını söylüyor.


  Peynir yuvarlama
  Peynir yuvarlama çok basit bir olay. Kelimenin tam anlmıyla, aktivitenin gerçekleşmesi için yuvarlak bir peynirin, tepeden aşağı yuvarlanması ve peynirin takip edilmesi gerekiyor. Resmi olarak olay, çok dik eğimli olan Gloucestershire’daki Cooper bayırında gerçekleşiyor. Yarışma beklendiği üzere birçok içki kullanan kişinin ilgisini çekerken, peynirin çok hızlı gitmesi ve dik yamaç yüzünden birçok yaralanmaya sebep oluyor. 1998’de yarışmacıların üçte ikisi yaralandığı için, polis halkın güvenliğini sağlamak adına yarışmayı iptal etti.


  Eş taşıma yarışı
  Kökeni Finlandiya'da 19. yüzyılda komşu köylerden kız kaçırma geleneğine dayanan yarışmada erkekler yarışıyor. Amaç eşini omuz üzerinde hiç yere düşürmeden zorlu etaplardan geçerek yarışmayı tamamlayabilmek. Yarışmada birbirinden zorlu etaplar bulunuyor. Kum etabı, su etabı, çamur etabı ve engelli etap yarışmanın bölümlerinden birkaçı. Yarışmanın galibine eşinin ağırlığı kadar bira ödülü veriliyor.


  Cep telefonu atışı
  Bu ilginç spor dalı ilk olarak 2000 yılında Finlandiya'da ortaya çıktı. Sporun amacı cep telefonunu en uzak mesafeye fırlatmak. Yarışmacılar dört farklı atış tekniği kullanabilmektedir. Bu atış teknikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  Geleneksel atış: Omuz üzerinden atış tekniğidir.
  Serbest atış: Yarışmacılar kendi tarzında bir atış tekniği kullanabilir.
  Junior atış: 12 yaş grubu ve altı için. Takım atışı: Takım içinde en fazla üç kişi birer atış yapıyor ve hepsinin skoru toplanıyor.


  Buzkaşi
  Afganistan'ın milli sporu olarak bilinir. Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye'de de nadir olarak oynanır.

  Göçebe savaşçıların ciritle birlikte idman oyunu olarak oynadığı buzkaşi, geniş bir düzlükte takımlar halinde veya bireysel olarak oynanır. Amaç, başı kesik bir oğlağı, at üstünde taşıyarak belirli mesafeyi aşmak veya düzlüğün ortasında bulunan bayrağın etrafında önceden belirlenen sayıda tur atmaktır. Oğlağı taşıyan atlıyla beraber diğer oyuncular da oğlağı kapmak için yarışır. Atlıların birbirine kamçılarıyla vurmaları serbesttir. Böylece taşıyıcı atlının direnci kırılır. Oğlağın yere düşmesi durumunda ise süvariler at üstünden eğilerek yerdeki oğlağı almaya çalışırlar.Yere inmek de serbesttir, fakat diğer atlılardan gelecek darbeler ölümcül olacağından ve zaman kaybedileceğinden dolayı at üstünde kalmak tercih edilir.


  _________________

   Similar topics

   -

   Forum Saati Ptsi Mart 19, 2018 5:40 pm