En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

  Erdoğan, ikinci kez 'One minute' dedi

  Paylaş
  avatar
  || SuVaRi ||  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 1228
  Nerden : || İstanbuL||
  Kayıt tarihi : 21/08/08

  Erdoğan, ikinci kez 'One minute' dedi

  Mesaj  || SuVaRi || Bir Perş. Mart 12, 2009 1:41 am

  Erdoğan, ikinci kez 'One minute' dedi

  Ama bu kez Davos'ta değil, Trabzon'da...

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e cevap vermek isterken panelin moderatörünün söz vermemesi üzerine kullandığı "one minute" ifadesini Davos'tan sonra ilk kez Trabzon'da kullandı. Erdoğan, kalabalığın ısrarı üzerine "one minute" dedi. Erdoğan, mitingde kullandığı Lazca ifadelerle de alanı dolduran kalabalığı güldürdü.

  Erdoğan, partisinin Trabzon ****** Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuştu. Erdoğan, mitingde sık sık Lazca ifadeler kullandı.

  ''BİLDUKLERİMU, ÖĞRENDUKLERUMİ TRABZON'A YAPALUM DA''

  Erdoğan, İstanbul'u 1994 yılında CHP'den devraldıklarını, Antalya'yı, Gaziantep'i de CHP'den devraldıklarını hatırlattı. Erdoğan, kendisinin sadece Başbakan olarak Trabzon'a 19. geldiğini; her gelişinde de elinin boş gelmediğini anımsattı.

  Erdoğan, "Bu kardeşiniz, hemşehriniz, bu evladınız İstanbul Belediye Başkanlığı'ndan buraya geldi. Şimdi diyorum ki, ben bilduklerumi, bugüne kadar öğrenduklerumi Trabzon'a yapalum da...'' ifadelerini kullandı.
  Erdoğan, ''Şimdi Allah aşkına söyleyin! Sayın ****** buraya kaç kere geldi, soruyorum? Kendi belediyesinin iş başında olduğu bu kenti kaç kez ziyaret etti. Acaba kendi belediyesi burada kaç kez açılış yaptı. Geçenlerde bir tanesini görmüştüm, doğru. O da neydi, kat karşılığı inşaat yaptırıyordu. Hatırlatınız da...'' diye konuştu.

  Erdoğan, şöyle devam etti: "Diyorum ya, dalgaya göre kürek. Bunun siyaset mantığı bu. Trabzon'un bir lafı daha var, 'oy Kadırga Kadırga cuma gelmedi mi? Senin bu yalanların daha tükenmedi mi'. Öyle mi? Bunlar ne zaman tükenecek? 29 Mart, bak çok önemli.''

  Trabzon'daki mitinginin 37. mitingi olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Buradan ayrıldıktan sonra öyle eve gidip yatmak yok. Trabzon 37. miting. Onlar nerede? Biz gidiyoruz onlar 'geliyi arkadan yali yali.' Onun için son kararı sizler vereceksiniz.'' şeklinde konuştu.

  "ONE MİNUTE" DEDİ

  Bu arada, konuşmasının bir bölümünde mitinge katılan kalabalığın ön taraflarındaki vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a "One minute de..." şeklinde bağırdı. Bunun üzerine bir süre gülen Erdoğan, "One minute!" dedi. Erdoğan'ın bu sözü büyük alkış aldı. Erdoğan, daha sonra konuşmasına devam etti.

  HaberTurk


  _________________

   Forum Saati Çarş. Mart 21, 2018 2:00 am